CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge adlı programın sunucusu Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesi köşe yazısında İstanbul Maltepe Belediye Başkanı ile ilgili yazmış olduğu “ Sen ne güzel bir CHP’lisin ey Ali Kılıç Başkan” yazısına vatandaşlardan büyük tepki topladı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Dünya Basın günü nedeni ile bir mektup göndermiş, Ahmet Hakan’da bu mektubu “Sen ne güzel bir CHP’lisin ey Ali Kılıç Başkan” başlığı ile köşesine taşıdı.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan,  kendi köşesinde Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’la ilgili övgü dolu sözlerde söyleyerek arkasına durduğunu yazdı. İşte! Bu yazı, vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı.

Vatandaşlar Ahmet Hakan’ı twitter’da topa tuttu.

(Aslantekin) adındaki twitter kullanıcısı “Evet. Haklısın. Onu seçenler ülkeyi bölmeye çalışan teröristleri savunsun, din düşmanlığı yapsın, ölüm orucunda ölen teröristlere sahip çıksın, teröristlerin korkulu rüyası iha ve sihaların üretimini sekteye uğratsın türkiyeye düşmanlık ederek gelişmesini engelesin diye seçtiler” diye sözler söylerken,

(Olcay Mutu) adındaki twitter kıllanıcısı da “Asfalt dahi dokemeyen belediye baskani abartilmis... Yorumlarda benzer sekilde. Kimse @MaltepeBelTr hizmetlerinden mutlu degil. Bir dost kiyagi yapilmis. Gercekler bir gun ortaya cikacaktir. Sadece çöp toplayan bir belediye.. Onu da doğru düzgün yapamıyorlar.” Sözleri ile Ahmet Hakan’ın köşe yazısına tepki gösterdiler.

İŞTE! TWİTTER’Kİ VATANDAŞLARIN TEPKİLERİ