Kongreye, AK Parti genel başkan vekili Sn. Numan KURTULMUŞ, genel başkan yardımcısı Nurettin CANİKLİ, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan ve bölge milletvekilleri yoğun katılımı gözlerden kaçmadı.

İlçe Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek tarafından hazırlanan yeni yönetim kurulu listesinin delegelerin oyuna sunulduğu kongrede, katılım sağlayan 267 delegenin tamamının oyunu alan Ebubekir Taşyürek, AK Parti Kartal İlçe Başkanı oldu.

Yeni oluşturulan ilçe yönetiminde; Ebubekir Taşyürek'in bir vefa örneği sergileyerek,  Kurucu İlçe Başkanı merhum Hasan Altuntaş'ın yeğeni Hande Eymen Altuntaş'a yer vermesi, delegeler arasında duygulu anlar yaşanmasına neden oldu. Fikirlerini sorduğumuz delegeler, yeni ilçe yönetim kurulu listesindeki isimlerin, Kartal'ın tamamını kapsayacak şekilde kucaklayıcı ve çalışkan bir ekip olacağı izlenimlerini ilettiler.

Başkan Ebubekir Taşyürek konuşmasında;

Divan üyelerine, delege ve katılım sağlayan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

İkinci teşekkürü, bayrağı teslim eden bir önceki ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerine etti. Yeni dönemde görev alan yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Kartal’ı yeniden Ak Parti Belediyeciliği ile tanıştırmak, İBB yi kazanmak, Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Başkan seçmek için, Kartal teşkilatı olarak üzerimize düşeni fazlasını yapmak, kırgınlıkların, küskünlüklerin geride kaldığı, BİRLİKTE KARTAL diyerek yekvücut, büyük hedeflere ulaşmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Vefanın, tecrübenin, azmin ve herkesi kucaklayıcı bir anlayışın ürünü olan yeni ilçe yönetiminin, Başkan Ebubekir Taşyürek'in liderliğinde, 2023 ve 2024 seçimlerinde Kartal'da AK Parti'nin açık ara zafer kazanacağına olan inancın üst perdeden dillendirildiği kongre, yasakların başlamasından önce sona erdi.

İŞTE! SEÇİLEN YÖNETİM KURULU

İlçe Başkanı: Ebubekir Taşyurek


İLÇE YÖNETIM KURULU (ASIL) LİSTESİ

Adnan Akay
Akmet Asutay
Aysen Sak
Akmet Tekşen
Canan İşler
Dursun Ali Şahin
Eyüp Aktaş
Faruk Çak
Fatıh Yıldırım
Fatime Yolcu
Fikret Polat
Gökhan Alı Öztürk
Gökhan Çamcı
Hande Eymen Altuntaş
Hilal Yılmaz
İbrahim Öztemel
Mustafa Soykan
Naime Aydın
Nida Onuk
Nimet Gündoğdu
Rezzan Özcan
Rümeysa Arslan
Salih Koç
Seyfullah Gürgün
Sezai Demirhan
Tuğberk Doğruyol
Turgut Çevik
Veysi Batmaz
Zeki Karaismailoğlu

İLÇE YÖNETİM KURULU (YEDEK) LİSTE)

Kaan Hacımustafaoğlu
Necmettin Gültekin
Mürsel Yılmaz
Mustafa Koç
Mustafa Çetik
Nuri Kaya
Ali Küçükali
Mesut İnan
Zeliha Akın
Abdülaziz Yağız
Oktay Gündüz
Nazif Barut
Kazım Yıldız
Coşkun Kilimoğlu
Atalay Sayım

İL DELEGESİ (ASİL)

Gürkan Akyol
Ebubekir Taşyürek
Arzu Öğüt Şimşek
Ahmet Enes Nas
Temurhan Yıldız
Muhammed Mehdi Akman
Behiye Eker Albayrak
Gönül İskender
Talha Kor
Mehmet Afşin Yıldız
Volkan Çiftçi
Sedat Kaya
Süleyman Öztoprak
Mustafa Özalp
Kemal Karataş
Mehmet Sıddık Yıldız
Burak Çakır

İL DELEGESİ (YEDEK)

Aydın Yavuz
Orhan Ilgaz
Hülya Göbeloğlu
Recep Taşçı
Metin Başdemir
Abdullah Gümüş
Selahattin Fatih Hendekli
Ender Aydın
Yücel Kurt