Ordu İlçeleri Belediye Başkan Adayları Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Altınordu İlçe Belediye Başkan Adayı da başarılı çalışmaları ile göz dolduran Aşkın Tören oldu. Buna göre; 8 ilçede mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterildi. AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Çamaş ve İkizce ilçelerinde MHP'li adayları destekleyecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ordu'daki ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Daha önce Hilmi Güler'i Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nda partisinin ilçe belediye başkan adaylarını duyurdu.

AK Parti, Akkuş, Çatalpınar, Gülyalı, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Mesudiye ve Ulubey olmak üzere 8 ilçede mevcut belediye başkanlarını yeniden aday gösterdi.

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Çamaş ve İkizce ilçelerinde aday göstermeyerek, MHP'nin adaylarını destekleyecek. Çamaş'ta Mahmut Ayparçası, İkizce'de Osman Kaygı, Cumhur İttifakı'nın adayı oldu.

AK Parti'nin Ordu'daki ilçe belediye başkan adayları şöyle:

"Akkuş'ta İsa Demirci, Altınordu'da Aşkın Tören, Aybastı'da Beytullah Geçtan, Çatalpınar'da Ahmet Türe, Çaybaşı'nda Hüseyin Semiz, Fatsa'da İbrahim Ethem Kibar, Gölköy'de Fikri Uludağ, Gülyalı'da Talip Şen, Gürgentepe'de Yaşar Şahin, Kabadüz'de Yener Kaya, Kabataş'ta Yakup Yılmaz, Korgan'da Tuncay Kiraz, Kumru'da Yusuf Yalçova, Mesudiye'de İsa Gül, Perşembe'de Mustafa Saim Tandoğan, Ulubey'de İsa Türkcan, Ünye'de Hüseyin Tavlı."

ALTINORDU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AŞKIN TÖREN KİMDİR.?

Türkiye İş Kurumu Dış İlişkiler ve Projeler Dairesi Başkanı olarak görev yaparken önce Altınordu Belediye Başkan Aday Adayı, sonra da Aday olarak ismi açıklanan Aşkın Tören, 1974 yılında Ordu'nun Altınordu ilçesine bağlı Çavuşlar Mahallesi'nde dünyaya geldi. İlköğretim ve lise tahsilini Hamdullah Suphi Tanrıöver ve Ordu Lisesi'nde tamamlayan Tören, Alman Dili ve Edebiyatı üzerine tamamladığı lisans eğitiminin ardından İşletme ve Kamu, İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ve Küresel Siyaset alanlarında ayrı ayrı yüksek lisanslar yaptı.

22, 23 ve 24'ncu dönemlerde AK Parti gruplarında milletvekili danışlanlığı görevlerinde de bulunan Tören, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda çeşitli görevlerde bulundu. 2012'den bugüne kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı Türkiye İş Kurumu Dış İlişkiler ve Projeler Daire Başkanlığı görevini yürütün Tören, evli ve 2 çocuk babası.