Ak Parti Şile İlçe Başkanlığı ile Şile Belediye Başkanlığı arasında yaşanan tartışma toplu istifaya kadar vardı. İddiaya göre AK Parti Şile İlçe Teşkilatı toplu istifa için dün gece AK Parti İl Başkanlığı’nın kapısına dayandı.

Ak Parti tüzüğünde üç dönem kuralı mevcut. Bu kuralla da Tabakoğlu’nun aday olamaması gerekirken aday yapılması ilçe teşkilatında toplu istifaları gündeme getirdi.

TABAKOĞLU'NU ÜÇ DÖNEMİNİ DOLDURMUŞTU

Ak Parti İl Başkanlığı tarafından AK Parti Şile İlçe Başkanlığı aranarak üç dönemi dolan mevcut Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ile yeni dönemde yola devam etme kararı aldıklarını, 2019 yerel seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile adaylarının Can Tabakoğlu olduğu söylendi.

İLHAN OCAKLI İSTİFA ETTİ

Bunun üzerine AK Parti İlçe Başkanı İlhan Ocaklı mevcut Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ile ne olursa olsun asla yola devam etmeyeceklerini ve istifa edeceğini söyledi. Bunun üzerine Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Ana kademe İlçe yöneticileri ile bazı meclis üyeleri partiye çağrıldı.

iddiaya göre; AK Parti Şile İlçe Başkanı İlhan Ocaklı; "Hakkınızı helal edin bu şartlarda daha fazla siyasete devam edemeyiz. Ben istifa ediyorum herkes istediğini yapmakta serbesttir" diyerek telefonunu kapayıp partiden ayrıldı.

İSTİFA ÜZERİNE AK PARTİ HAREKETLENDİ

İlçe Başkanının istifa ettiği haberi üzerine teşkilat mensupları parti önünde toplanarak yaklaşık 20 araç ve 10 otobüsle AK Parti İstanbul İl Başkanlığına kapısına gece dayanarak Can Tabakoğlu adaysa topluca istifa ediyoruz dedi.

150-200 kişilik gruptan oluşturulan bir heyetle İl binasında görüşen İl Başkan yardımcısı ve yetkililer bu bilginin aslının olmadığını, Şile’ye geri dönmeleri gerektiğini istifa etmemeleri gerektiğini söyleyip olayı yatıştırmasının ardından grup Şile’ye geri döndü.