Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüsüne karşı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde önemli tedbirler alınırken, Şahinbey Belediyemizde iş yerlerine, vatandaşlara Nizip Sabunu dağıtımı yaparken sosyal marketten alış veriş yapan alım gücü düşük vatandaşlara temizlik malzemesi dağıtıyor. Bununla yetinmeyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İlçede yaşayan ve ihtiyaç sahibi 7 Bin aileyede Bin’er TL. lik nakdi yardım yapma projesini hayata geçirdi.

Şahinbey İlçe Belediye Meclisi Koronavirüs gündemiyle olağanüstü toplandı. Meclis toplantısına başkanlık yapan belediye başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 7 bin aileye koronavirüs nedeniyle oluşabilecek ekonomik sıkıntılar nedeniyle 1000'er TL maddi yardımda bulunacaklarını belirtti.

Şahinbey belediyesinin tüm birimleriyle teyakuz halinde olduğunu vurgulayan Şahinbey Belediye Başkanı," Herkese sabun ve temizlik malzemesi dağıtacağız. Öğrencilere kitap vereceğiz. Gıda yardımlarımıza devam edeceğiz. 7 bin aileye bin TL nakit yardımı yapacağız. Belediyemize bağlı iş yerlerinden kapanan yerlerde yeniden açılana kadar kira alınmayacak, açık olan yerlerde de kiralar yüzde 50 oranında alınacak. Herkese sabun dağıtılacak. Deterjan hijyen malzemesi verilecek" ifadelerini kullandı.

Vatandaşımızın Sağlığı Bizim İçin Önemlidir

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, korona virüsüne karşı Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlara destek olacaklarını belirterek, “Çin de ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan Korona virüs salgınıyla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde alınan tedbirler sayesinde salgın ülkemizde sınırlı sayıda kalmıştır. Gerek kurumlar, gerek Şahinbey Belediyesi olarak, gerekse de tüm vatandaşlarımızın hijyene yönelik alacağı tedbirlerle bu salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum. Şahinbey Belediyesi olarak bu salgın ortaya çıktıktan sonra belediyemize bağlı tesisler, camiler, kamu kurumları, parklar, taksi durakları, otobüs durakları ve vatandaşlarımızın genel olarak kullandığı ortak kullanım alanları ekiplerimiz tarafından dezenfekte ediliyor. Ayrıca temizlik ekiplerimizdeki araçlarla cadde ve kaldırımların yıkanma işlemi devam ediyor. Bunların yanı sıra sosyal marketimiz aracılığıyla vatandaşlarımıza daha önceden olduğu gibi şimdide hijyen malzemelerinin dağıtımını arttırarak sürdürüyoruz. Yöremizde üretilen zeytinyağı ile yapılan Nizip Sabununu da iş yerlerine ve vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtacağız. Amacımız küresel sorun haline dönüşen Korona virüsünü alacağımız tedbirlerle etiksiz hale getirmek. Alacağımız tedbirler virüsten daha güçlüdür. Vatandaşlarımızdan hijyene dikkat etmelerini istiyoruz. Ellerini ve yüzlerini sık sık sabunlamalarını özellikle rica ediyorum. Şahinbey Belediyesi olarak sadece bu tedbirlerle ve yardımlarla sınırlı kalmayacağız. Önümüzdeki günlerde açıklayacağımız tedbirler ve desteklerle vatandaşlarımızı bu konuyu desteklemeye ve yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” dedi.