HABER/ÖMER/ŞAHİN-Üsküdar Örnek Mahallesinde bulunan Halk Bankası ATM’sinde işlem yapmak isteyen Gazeteci Sevgi Özdemir, İşlemini bitirip Kartını geri almak istediğinde kart geri gelmedi.

Birçok ilde farklı bankalara ait ATM cihazlarına "Deep İnsert Skimmer" olarak tabir edilen kart kopyalama cihazı yerleştirerek çok sayıda vatandaşa ait banka/kredi kartlarından nakit para çekmek isteyen dolandırıcıların Halk Bankası ATM’sine düzenek koyabileceğinden şüphelenen Gazeteci Sevgi Özdemir Yazıcı, ATM’yi incelediğinde düzeneği fark etti. Uğraşlar sonucunda düzeneği yerinden çıkararak kartını alan Gazeteci Sevgi Yazıcı Özdemir ilgili banka yetkililerine durumu bildirmesinin ardından Emniyet’e ihbar etti. Olay yerine gelen Polis gerekli işlemleri yaparak tutanak altına aldı.

Konu ile ilgili bilgiler veren Gazeteci Sevgi Yazıcı Özdemir; “ATM den işlem yaptıktan sonra kartınızı alın uyarısına rağmen kart bir türlü gelmedi. Bu işte bir anormallik var dedik ve ATM kart ağızındaki ki anormalliği fark ettik biraz uğraş sonucu dolandırıcıların koyduğu aparatı yerinden çıkartarak kartımızı kurtardık. Daha sonra polis ekiplerine aparatı teslim ettik. Sizlerde dikkatli olun mağdur olmayın. Kartım kaldı diyerek ATM başından ayrılmadan bankanızı arayın. Kredi Kartı Dolandırıcıları Kol geziyor.”