Ak Parti Maltepe Belediye Meclis Üyesi Ufuk Yıldız’ın Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han hakkında gündeme getirdiği Akrabası ve Bayisinin Maltepe Belediye Başkanlığına doğrudan temin yöntemi ile mal verdi iddialarına Başkan Yardımcısı Yahya Han Cevap Verdi.

Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han’ın gazetemize gönderdiği açıklamasında, haberde de bahsi geçen Sezgin Kâğıtçılık adlı firma ile meclis üyesi olduktan hemen sonra bayilik ilişkilerini sonlandırdığını belirtti.

İşte! Başkan Yardımcısı Yahya Han’ın Açıklamaları

“Ben Maltepe Belediye meclis üyesi değilken bahsedilen Sezgin Kâğıtçılık adlı firma benim bayim idi.

Ancak Maltepe Belediye Meclis üyesi seçilmem sonrasında haberde de adı geçen ve geçmişte bayiliğimi yapan Sezgin Kâğıtçılık adlı firma ile Belediyemize mal verdiğini bildiğim için etik olarak bayiliğimi sonlandırdım. İddia sahiplerine şunları söylüyorum, Bizim 3 tane firmamız var, Ben Meclis üyesi seçilmemden sonra Benim firmalarım tarafından Sezgin Kağıtçılıka bir tane fatura kestiğimi ispat ederler ise Ben Meclis üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ederim, ispat edemez isen sende meclis üyeliğinden istifa edecekmisin” diye konuştu.