‘’Dervişin fikri ne ise zikri de odur.’’ Diye bir atasözümüz var.

 Anlamı, ‘’Bir insan ne düşünüyor, gönlünden ne geçiriyorsa, bunu hareket ve sözleriyle belli eder; açığa vurur demek.’’

Çok geçmişlerde Devlet yönetme arzusu ile işbaşına gelenlerin hele hele de yemin edenlerin işbaşına geldikten sonra sanki başka bir devletin yöneticisiymiş gibi hareket edenleri gördüğümde bu söz aklıma gelir.

Zaman zaman konuşmalarından hal ve hareketlerinden anlasakta bazı zamanlarda bu düşünceleri daha ayan beyan oluyor. Bu sözü genelde siyasetçiler için çok söylerdim. Ancak Bir gazeteci için söyleyeceğim hiç aklıma gelmezdi.

Geçtiğimiz günlerde internette dolaşırken bir habere denk geldim. Haber başlığı dikkatimi çekti. ‘’Sen CHP Değilsin, kendine Gel’’ HEYKELCİ ZİHNİYET SAKARYA’da…

Merak edip içeriğini okudum.

 ‘’Daha önce sık sık CHP'li belediyelerde karşımıza çıkan heykel furyasına Sakarya'da da rastlandı.’’ Cümlesinin dışında, Heykelci zihniyet diye başlık attığı haberde aydınlatıcı hiçbir bilgi yok. Haberden anladığım kadarı ile Bak! Ekrem Yüce, (Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı) beni ciddiye al, almaz iseniz sizin her hafta Cuma günü ihtiyaç sahibi vatandaşlara üretimini yaptırıp ücretsiz dağıttığın Bal Çeşmesi ve süt Çeşmesini bile Heykele benzetirim. Der gibi haberler yaparım demek istiyor herhalde…

Bu işlerde artık Kabak tadı vermeye başladı.

Neyse işin doğrusu şu;

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, birçok proje üreterek hem ülke ekonomisine katkıda bulunuyor hem de şehrine…

Bunlardan biri Bal ve Süt Çeşmesi

Belediyenin kendi ürettiği ürünleri Sakarya Şemsiyeli Parkta Haftanın Cuma günleri ihtiyaç sahibi kişilere ücretsiz olarak dağıtımı yapılıyor.

Yani Belediye, Tarım bölgesi olan şehrinde hem ürünler üreterek kazanıyor hem de ürettiklerini ihtiyaç sahibi vatandaşlarla ücretsiz paylaşıyor.

Gelelim Kabak heykeline

Sakarya kabağı ile ünlüdür. Kabak tatlıları meşhurdur. Sakarya Büyükşehir Belediyesi de hem kabak üreticilerini hem de Kabak’tan yapılan ürünlere marka değeri katmak ve desteklemek için Kabak şeklinde bir ofis kurdurmuş. Bu ofiste, İçerisinde; Antep Fıstıklı kabaklı lokum, bademli kabaklı lokum, cevizli kabaklı lokum, fındıklı kabaklı lokum, kabak tatlısı, kabaklı kurabiye ve kabaklı cheesecake satışı olacak. Aynı zamanda kendi tatlılarını evlerinde yapmak isteyen vatandaşlarımız satış noktasında çiğ kabak temin edebilecek”

Yapılan çalışma sadece bu...

Ama gel gelelim ki, haberi böyle vermek yerine şişşşşt’ yakaladım. ‘’sen CHP değilsin kendine gel, demek ‘’heykelci zihniyet Sakarya’da’’ diye başlık atmak, Sakarya yapılan hizmetleri bilmemek ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin Hayal Bile Edilemeyen Projeleri Sakaryalıların Hizmetine Sunmasını Hazım edememektir.

Kanatimce Başka bir açıklaması olmayan haber niteliğidir.

Kim Bilir,

Dedim ya!

Devrişin fikri ne ise, zikride odur.

Adamlar, Heykel olarak görmek istiyorsa bırak görsün,

Ancak sizler fikrinizi ve bakış açınızı değiştirmeyin.

Saygılarımla