Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları ile Türk Kızılay’ı Maltepe Şubesi’nin birlikte düzenlediği ve sosyal Medya’da paylaştığı Kan Bağışı Kampanyası’na, CHP Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı And Kızılay’ın yaptığı “ Bu arkadaşlar her kese kan vermez. Kime niye vermediklerini zamanı gelince Maltepelilere anlatacağım. Maltepeliler benim saf, dürüst düşüncelerimi bilir. Bu ahlaksızları da bilir. Bizler zaten bunların kirli kanlarını kabul etmeyiz” mezhepçi, ırkçı paylaşımı büyük tepki topladı.

Tepkilerin büyümesi üzerine, Kızılay yaptığı paylaşımı kaldırdı.

Türk Kızılay’ı Maltepe Şubesi ile CHP Maltepe Kadın Kolları Başkanlığı birlikte Kan Kampanyası düzenledi. Kadın Kollarından Rukiye Demir, etkinliği Sosyal Medya Hesabından paylaştı.

CHP Maltepe Aday Adaylarından And Kızılay, Rukiye Demir’in paylaşımının altına “ Bu arkadaşlar her kese kan vermez. Kime niye vermediklerini zamanı gelince Maltepe lilere anlatacağım. Maltepeliler benim saf, dürüst düşüncelerimi bilir. Bu ahlaksızları da bilir. Bizler zaten bunların kirli kanlarını kabul etmeyiz” şeklinde yorum yazdı.

Eleştirilere rağmen, yorumunu sürdüren Kızılay bu sefer de, Şener Öncel’in yorumunun altına “ Dergah dostum diye birilerine destek veren veya bütün Sünnileri öldürseler umurumda olmaz diyenleri onların arkadaşlarını Maltepe’ye ifşa edeceğiz sende bunları görüp sessiz kalıyorsan diyecek bir şey yok. Şener, Allah yardımcın olsun. Hırsızları iş takipçilerini Maltepe’den kovacağız” diye yazdı.

Maltepe’nin eski belediye Başkanlarından Yalçın Kızılay’ın oğlu olan And Kızılay’a sosyal medya da ve parti içinden tepkiler sürüyor.

İŞTE O IRKÇI PAYLAŞIMLAR