Ak Parti Maltepe İlçe Başkanlığı Dünden Bugüne Teşkilat buluşması düzenledi. Programa Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları, Ak Parti Milletvekilleri, Cumhur İttifakı Adayı, MHP İlçe Başkanlığı ve birçok partili katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi “Maltepe yerel seçimlerinde, Maltepe yönetimlerinin Cumhur İttifakı Kadroları ile aklanmasına ve şahlanmasına, arsıza ve terör destekçilerine dur demeye varmısınız” diye konuştu

İşte! Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikci’nin Konuşmalarından Satırbaşları;

 14 Ağustos 2001 yılında Bu Milletin umudu, Erdemliler hareketi olarak Çıkan Recep Tayyip ERDOĞAN ve Yol Arkadaşlarının Kutlu bu dava; zamanın, mekânın ve makamın ötesindeki bir anlayışla, hırsını sevdasına, nefsini kalbine, Öfkesini aşkına feda edenlerin davasıdır. Bu dava; çağlara meydan okuyarak büyük bir medeniyet tasavvuruyla varlık şuurunu, saadet asrının nuruyla aydınlatan erlerin, pirlerin, münevverlerin ve onlara gönül verenlerin davasıdır.

Bu dava; varisi olduğu değerleri kurban edenlerin değil, hayat sunan o değerlere kurban olanların davasıdır. Bu dava; fikir sancısını doğum sancısından daha şiddetli ve derinden hissederek yeniden doğuşun hayali ve heyecanıyla derdini derman sayanların davasıdır. Bu dava, "suç, sadece boşluğu dolduran kötülerin değil, aynı zamanda o boşluğu doldurmayan iyilerindir." Diyerek iyi olmayı, doğru ve emin olmayı yaşamanın ana gayesi bilenlerin davasıdır.

Bu dava; varlık ve benlik iddiasından vazgeçerek hakikat köleliğini sahte özgürlüklere tercih edenlerin davasıdır. Bu dava;Yesevi'den Yunus'a,Edebali'den Akşemseddin'e,
Hacı Bektaş'tan Ahi Evran'a,Abdulkadir Geylani'den Abdulhakim Arvasi'ye uzanan muhabbet silsilesinin her halkasına kıymet verenlerin davasıdır.

Bu dava; Büyüklenenlerin değil,  büyüklere hürmet edenlerin davasıdır. Bu dava; 
cehaletin körlüğüne ve bilginin kısırlığına karşılık ilmini, Anadolu irfanıyla besleyen,
feraset sahibi gönüllerin davasıdır. Bu dava; "Padişah-ı alem olmak bir kuru kavga imiş /Bir veliye bende olmak, her şeyden ala imiş." şiarıyla hareket eden sultanlar misali aşkın hududunu ötelerin ötesine taşıyanların davasıdır.

Bu dava; "Bir kuş, bir kuş öldürse ben can çekişiyorum" sözünden mülhem dünyanın en ücra köşesinde zulme uğrayan mazlumların ahını duyup gücünü, sözünü ve imkânını bu yolda seferber edenlerin davasıdır.

Bu dava; "Yetmiş iki millete aynı gözle bakmayan Halka müderris olsa hakikatte asidir." diyen Yunus gibi, her türlü ırkçılığı insanlık dışı gören ve üstünlüğü ancak 
şahsiyet, haysiyet, hassasiyet, insaniyet gibi değerlerde arayanların davasıdır.

Bu dava; yerel ve küresel ihanet kadrolarının oyun ve hilelerine rağmen, 
hiçbir hainliğe hainlikle, hiçbir zulme zalimlikle mukabele etmeyen ve adaleti; 
intikamın üstünde tutanların davasıdır.

Bu dava; kir dolu hayat akıntısını sır dolu geçit haline getirme gayesiyle yanıp tutuşan, sığ ve kokuşmuş zaman dairesinden tecrit olanların davasıdır.

Bu dava; "işini doğru yapanın yardımcısı Allah'tır" düsturunu bir istikamet levhası gibi taşıyanların ve bu hakikati iliklerine kadar yaşayanların davasıdır. Bu dava; etkiyi yetkide değil, hizmette, şefkatte, merhamette ve hikmette görenlerin davasıdır.

Bu dava; muhabbettir, sevdadır, iştiyaktır, haktır, Bu dava; aşkımızla doğdu, aşkımızla yaşayacaktır. Bu davanın Şiarında; zalimin karşısında olmak mazlumun Yanında olmak vardır. Bu davanın Şiarında; Diklenmeden Dik durmak vardır.

Şimdi sıra geldi bu kutlu davada Maltepe Halkının Yerel yönetimlerde Cumhur İttifakı Kadroları İle Aklanmasına ve Şahlanmasına, Şimdi sıra geldi Hırsıza, Arsıza ve Terör destekçilerine dur demeye, Şimdi AK kadrolar olarak daha çok çalışmaya, zalimlerin korkulu rüyası olmaya, mazlumların umudu ve kimsesizlerin kimsesi olmaya,

Hep Birlikte VAR MISINIZ?” diyerek sözlerini bitirdi.

Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi’nin yapmış olduğu konuşma bitiminde teşkilat mensupları “varız” sözleri ve alkışlarla karşılık verdi.