Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci, 2008 yılında Deniz Feneri Derneği vb. gibi derneklere kumpas kurup Fetö’nün Kimse Yok mu? Derneğini ön plana çıkararak kendi amaçlarına hizmet etmesini sağlayan ve o yıllardan sonra bu derneklere kurulan kumpasların arkasından Fetö ve onlarla işbirliği yapan Alman İstihbarat örgütlerinin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ortaya çıkmasının ardından, Bu Belgeleri Türkiye’ye getiren ve onların amacına hizmet eden kimler varsa bende diyorum ki,

İşte! Onlar Fetönün Türkiye’deki siyasi ayaklarıdır.

Bu kişilerden biri de Maltepe Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ali Kılıç’tır.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a cevaplaması isteğimle şu soruları sormak istiyorum. Cevabının arkasından elbette bizlerde birçok şeyler açıklayacağız.

1- CHP Eski genel Başkanı Deniz Baykal’a (Almanya'nında içinde olduğu) kurulan kumpaslardan bilginiz ne düzeydedir.

2- Fetö’nün Deniz Fenerini bitirmek için Alman İstihbaratı ile işbirliğine gidildiği yıllar sonra Türk Yargısında yer aldı. Deniz Fenerini Bitirenlerin arkasında Fetö ve işbirliğine gittiği Alman İstihbaratı çıktı. 

3- Deniz Feneri Dosyasını Türkiye’ye siz getirdiniz. O dönemler Almanlarla ilişkiniz ne düzeyde idi. Alman Kurumları İle görüşmelerinizi hangi sıfatla yapıyordunuz.

4- 2008 yılında Almalar tarafından ortaya çıkarılmak istenen Deniz Feneri Dosyalarını Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı resmi yazılar ile istenilmesine rağmen 2010 yılına kadar göndermediler. Ancak 2 yıl sonra yani 2010 yılında Alman Kurumlarının Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığına göndermediği dosyaları, sizler 14 klasörlerle Türkiye’ye getirip Türkiye Cumhuriyeti Savcılarına teslim ettiniz. Getirdiğiniz klasör dolusu dosyaları Almanya’dan Hangi Kurumlardan Hangi Sıfat ve Yetki ile ya da kimler tarafından aldınız?.

5- Almanya Frankfurt Emniyetinin Raporlarını kimlerden ne şekilde aldınız.

6- Türkiye Cumhuriyetini ve zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğanı neden suçladınız. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını sizlere suçlayın diyenler varmıydı, varsa kimlerdi.?

7- O yıllar “Yüzyılın soygunu” diye bahsettiğiniz soygunun miktarı ne kadardı. (15 Milyon Dolar olduğu iddiası ile)

8- Geçtiğimiz yerel seçimlerde Ulusal Basına da yansıyan Şahsınızın ve ailenizin malvarlığı 180 milyon ve fazlası olduğu iddia edildiğine göre (size göre Deniz Feneri 15 Milyon Dolar, Günümüz karşılığı TL. Olarak 90 Milyon TL.) sizin Malvarlığınızdaki artışın ve iddiaaya göre yolsuzluğun adını ne koyacağız.

9- Tüm yukarıda anlatılanlar ışığında Deniz fenerinin arkasından Fetö Çıktığına göre Sizlerde bunu Türkiye’ye taşıyan kişi olduğunuza göre Aldığınız evrakları Fetöcülerden mi? Aldınız.

10- Yaşağıdığınız, gördüğünüz, tüm bilgilerinizi Türk Makamları paylaşarak hainleri deşifre edecekmisiniz.?

11- Bende iddia ediyorum Belediye Başkanı olarak Maltepe’ de Fetö’nün siyasi ayağı siz değilde Kimdir?