Gazetemizin başyazarı Ömer Şahin, Maltepe Belediye Başkanı Sayın Ali Kılıç’a tavsiye niteliğinde ele aldığı bir köşe yazısı yayınladı.

İŞTE! O KÖŞE YAZISI

31 Mart Yerel seçimlerini geride bıraktık.  Maltepe’de bayrağı taşıyacak olan Maltepe Belediye Başkanlığını CHP Adayı Ali Kılıç Kazandı. Haddim değil ama Seçim öncesi yaşanan gerginlikler, seçim öncesi yaşanan kutuplaşmalar Vb. tüm yer şeyin bir son bulması gerektiğini düşünerek Sayın Başkana naçizane bazı tavsiyelerimiz olacak.

Kutuplaştırmaların arttığı Türkiye’ye rağmen Maltepe ilçesinde seçim geçmişini bir kenara bırakarak Maltepe Belediye Başkanlığını kazanan Sayın Ali Kılıç’ın bir an önce seçim öncesi partiler arası kurulan ittifakları bir kenara koyarak Maltepe’de yeni bir ittifak kurmasını öneriyorum.

Nüfusu 500 Bine dayanan Maltepe ilçesine hizmet etmek için bir an önce Şehirle ittifak kurmalıdır.

Maltepe’de yeni bir siyaset diline ihtiyaç vardır. Maltepe’de yaşayanlar olarak Yenilenmeye, yeni bir dönüşüme yeni bir değişime ihtiyaç vardır. Hiç kimseyi ayrıştırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi kutuplaştırmadan hangi siyasi partiye üye olursa olsun, siyasi düşüncesi, fikri-zikri ne olursa olsun bu şehirde yeni bir değişime gidilmesi zorunludur.

Sayın Başkan Ali Kılıç, acilen Hangi siyasi görüşten, hangi siyasi partiden olursa olsun şehir ittifakında buluşulacak bir yapı ile Maltepe’yi yönetmesinin doğru olacağı inancı içerisindeyim.

Diyeceksiniz ki,

 Zaten Ali Kılıç Başkan 5 yıldır sizin bahsettiğiniz bir şekilde yönetiyordu.

Evet haklısınız!

5 yıldır Sayın Ali Kılıç bahsettiğimiz şekilde yönetiyordu. Ama nereden çıktı bu kavgalar, nereden çıktı fitne fesatlar, nereden çıktı çamur atmalar, nereden çıktı kutuplaşmalar, nereden çıktı insanı insanı kırdırmalar,

Demek ki sadece Başkan Ali Kılıç’ın böyle düşünmesi ve uygulamada değişmesi yetmiyormuş. Demek ki Şehri seven insanlarında bu konularda Sayın Başkan’a destek vermesi gerekiyormuş.

Peki! Ne Yapılmalı

Maltepe’de 18 Mahalle bulunuyor. Acilen her mahalleye Halk meclisleri ve Gençlik meclisleri kurulmalı ve mahalleyi bu meclisler yönetmeli. Meclisler mahalleleri ile ilgili Spordan, imara, ekonomiden sanata, sosyal hayattan, Sağlığa kadar tüm konular tartışılarak bir rapor dâhilinde yerel yöneticilere ve Başkan’a iletilmelidir.

Yapılabilecek işler öncelik sırasına konularak yerine getirilmeli ve bu sayede o mahallede yaşayan halkta yönetim sürecine katılmalıdır.

Böylelikle şehre hizmet edecek halk ve gençlik meclislerinin bir an önce oluşturulması ve Şehir ittifaklarının kurulması gerekmekte.

 Şehri yönetmeye halkı da ortak etmek anlamına gelen şehri ittifakında buluşmak üzere

Not: ( şahsımın öngörüsü bu şekilde, Şehir ittifakı kurulmasında hem fikir olunursa bunun adı Halk meclisleri değil de, adı başka bir şey de olabilir. Fikri olanlarında fikirlerini yayınlamak üzere oncememleket@gmail.com  veya habermarmara34@gmail.com adresine göndermelerinizi bekliyorum.)

Saygılarımla…