Pendik Belediye Meclisi Bütçe görüşmelerinde MHP Meclis Üyesi Adem Şen’in sözleri mecliste şok etkisi yarattı. MHP’li Meclis Üyesi Şen ‘’Partim ve ben 14 Temmuz’da nasıl duruyorsa, 16 Temmuz’da da öyle duruyor. Biz, Fetö ve Kandile karşı mücadele verirken, siz örgüte, Kobane’ye yardım topluyordunuz. Maltepe Belediyesini araçları Kobane’de geziyor’’ diyerek şok iddialarda bulundu.

Pendik Belediye Meclisi Ekim Ayı 3.Birleşim Bütçe görüşmelerine MHP Meclis Üyesi Adem Şen sözleri ile damga vurdu. Bütçe görüşmelerinde CHP’li meclis üyelerinin Cumhur ittifakından MHP’li üyeleri sataşmaları sonucunda MHP Meclis Üyesi söz alarak şunları söyledi.

‘’Ben ve Partim 14 Temmuzda nasıl duruyorsa, 16 Temmuzda da öyle duruyor. Biz, Fetö ve Kandile karşı mücadele verirken siz Kobane’ye yardım topluyordunuz’’ diye konuştu. CHP Sıralarında sesler yükselmesi sonucunda sözlerine devam eden Şen; ‘’Maltepe Belediyesinin araçları Kobane’de geziyor.’’ Dedi.

Sözlerine devam eden MHP Meclis Üyesi Adem Şen; ‘’Benim gurur duyduğum hükümetin, Bu devletin Habur kapılarından Kızılelma’ya gelmesidir. Kızılelma’ya gelmesidir, ben bundan gurur duyuyorum ama siz hala aynı yerdesiniz Kandilin eteklerindesiniz. Bana ne yaptınız diye sorduğunuzda siz PKK’ya, Örgüte, Kandile yardım topluyordunuz. Bunu inkâr edemezsiniz bu belgelidir. Diye konuştu.