Tokat Almus Derneği, Pandemi sürecinde ihtiyaç sahiplerine kumanya yardımı yaptı. Dernek Başkanı Ali Uçar ve Yönetimi’nin hayırsever iş adamlarının desteği ve çalışmaları ile İstanbul’da yaşayan Almus’lular ve Almus ilçesinde bulunan ihtiyaç sahiplerine şimdiye kadar 700 koli gıda paketi, Almus’taki okullara kırtasiye yardımı ve öğrencilere eşofman desteğinde bulundu.   
 
Tokat Almus Derneğinin bu pandemi günlerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarına her zaman destek olacaklarını ve gıda paketi hedeflerinin 10 bin koli dağıtmak olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Ali Uçar, Türkiye’nin de içinden geçtiği bu zorlu pandemi sürecinde hemşerilerimiz ile hayırseverler arasında köprü kurmayı başarıp bu zor günlerde dayanışma sergiledik" dedi.  

Başkan Ali Uçar; "Öncelikle bu projeye maddi, manevi katkıda bulunan ve bizden desteklerini esirgemeyen dostlarımıza, hemşerilerimize teşekkür ederim. Covid-19 salgının ülkemizi etkisi altına aldığı günden itibaren hızla organize olup en ön saflarda olmamızda desteklerini esirgemeyen Yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve hayırsever arkadaşlarıma teşekkür ederim. Al-der olarak Almus ilçemiz ve köyleri başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere hayırseverlerin desteği ile yardımlarda bulunmaya devam edecek.

Yönetim Kurulu arkadaşlarımız ile birlikte oluşturduğumuz komisyonla sahada çalışmalarımızın meyvesini aldık. İş adamlarımıza ve dostlarımıza ulaşarak istişarelerde bulunduk. Öncelikle bu projeye maddi manevi katkılarını esirgemeyen hemşerilerimize ve dostlarımıza teşekkür ederim. İyilik bizim kültürümüzde, inancımızda ve yaşam tarzımızda var.

Covid-19 virüsü yaşandığı ilk günden bu yana sorunların nasıl aşılabileceği ile ilgili, yaşadığımız kentin insanına ve hemşerilerimize projelerle katkı sağlamak amacıyla üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz, hiç kimsenin şüphesi ve endişesi olmasın. Diye konuştu.