HABER/ÖMER ŞAHİN/İSTANBUL- Tokat Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün Vatandaşa ücretsiz maske dağıtımı için Cumhuriyet meydanına çağırması tepki ile karşılandı.

Ülke koronavirüs sebebi ile zor günler geçirirken Devlet yetkilileri özellikle vatandaşların dışarı çıkmamaları için “Evde Kal” çağrıları yaparken Tokat Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir tarafından duyurulan bir etkinlikle Tokat Cumhuriyet meydanında Ücretsiz maske dağıtımı gerçekleşeceğini duyurdu.

Sosyal Hizmetleri Müdürü Mahmut Özdemir tarafından yapılan duyuruda şunlar kaydedildi. “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Valiliğimizin Vefa Sosyal Destek Grubu ve Tokat Belediyesi işbirliği ile 10.04.2020 tarihinde (yarın) saat 13.30 da Cumhuriyet Meydanında vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımı stardı verilecektir."

Tokat’ta yaşayan vatandaşlar üctesiz maske dağıtımı için milleti meydana çağırmanın virüse davetiye çıkarmak anlamında olduğunu belirterek bu dağıtım işinden yetkililer derhal vazgeçmelidir. Diye konuştu.

Tokat’ta yaşayan vatandaşlar “yarın ücretsiz maske almak için evlerinden çıkarak meydana gelmek isteyenlere karşı nasıl bir önlem alındı. Bu dağıtım sürecinin başka bir planlaması olamazmıydı” diyerek yetkililerin önlem alması gerekiğini ya da meydanda yapılacak dağıtıma son vermeleri gerektiğini ifade etti.