Tokat Tekel Sigara fabrikası arazisinin % 28.1 hissesinin Fetöden firari Kaçak Serdar İnan’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Lina AŞ’ye ait olduğunun ortaya çıkmasının ardından Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ömer Şahin Lina Aş. nin resmi kayıtlardaki adresi olarak gösterilen İstanbul Çenkelköy’deki şirket adresine gitti ancak Şirketin yerinde yeller esiyordu.

Akfa Holding’in yöneticilerinin ve Bazı Bankasya eski yöneticilerinin Eski yönetim kurulu üyesi olarak görülen Yeni Yönetim Kurulunda ise Fetö’den Kaçak Serdar İnan’ın % 92 hisse ile Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı ve diğer yönetim Kurulu Üyesinin ise Mehmet Kesim olarak görülen Lina Yapı Enerji yatırımları A.Ş.’nin İstanbul Çengelköy’de bulunan Resmi şirket adresine giden Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ömer Şahin, Şirketi Adresinde bulamadı.

Lina A.Ş’nin güncelliğini koruyan ve resmi şirket adresi olarak görünen mekana giden Şahin, Adreste Özel Okulun bulunduğunu gördü. Özel Okulun yöneticileri ile görüşen Şahin, Aldıkları bilgiler ile şok oldu. Gelen bilgilere göre bahse konu adreste daha önceden Fetö’cülerin olduğunu sonrasında ise binayı boşaltarak gittiklerini söyledi. Lina A.Ş adlı şirketin ise İTO kayıtlarına göre hala bu adreslerinde faaliyet gösterdiklerini de bilmediklerini söyledi.

Özel Okul Yönetcileri Avukatları aracılığı ile İTO’sına başvurarak gereğinin yapılmasını isteyeceklerini gerekirse de Savcılığa suç duyurusunda bulunabileceklerini belirtti.

İşte! Lina A.Ş Şirket Adresindeki görüntüler.