Tuzla Belediye Meclisi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından ilk toplantısını 9 Nisan 2019 Salı günü Tuzla Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Seçim sonuçlarına göre Tuzla Belediye Meclisi’nin yeni döneminde 20 AK Partili, 2 MHP’li ve 15 CHP’li olmak üzere 37 Belediye Meclis Üyesi göreve seçildi. Tüm Belediye Meclis Üyeleri’nin katıldığı toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşımız’ın okunmasıyla başladı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda meclisin en genç 2 üyesi AK Partili Barış Cin ve Seyit Ahmet Şahin, meclis organlarının seçimlerine kadar divan katibi üyeliği görevinde bulundu.

Tuzla Halkına Karşı Yükümlülüğümüz Var

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yeni dönemin dünyaya ayak uyduran bir belediyecilik dönemi olacağına değindi. Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri’nin de bu sorumluluğu taşıdığını belirten Başkan Yazıcı, “Sizlere başarılar diliyorum. Tuzla halkı adına seçilmiş olan bütün arkadaşlarımızla hep birlikte inşallah Tuzla halkına en güzel hizmeti üretebilmek, değişen ve gelişen dünyada insanı merkeze koyan ve bunu sağlayan yerel yönetim anlayışıyla önemli bir görev üstlenmiş bulunmaktayız. Tuzla halkına karşı yükümlülüğümüz var. Belediye Meclisi, Encümen ve Belediye Başkanlığı olarak belirtilen yerel yönetim organlarında çok önemli bir görevi ve misyonu üstlenmiş bulunmaktasınız.

Ben bu açıdan Tuzla halkı ve sizlerin adına güzel hizmetlerin yapılabilmesi ve güzel işlerin ortaya konulabilmesini Allah’tan diliyorum. Bu dönemde özellikle de yerel yönetimlerin gün geçtikçe artan değeri ve önemi açısından bakıldığında halkımıza rutin belediyecilik hizmetinin çok ötesinde çok önemli bir metropolde yaşamanın gerekliliğini ortaya koyacak hizmetleri sunacağız. Çağdaş yaşamın gerektirdiği gelişmiş teknolojiler de dahil olmak üzere bir çok konuda insanlarımızın ihtiyaçlarının dünya ile adaptasyonuna ayak uydurabilmek açısından hepimizin üzerine düşen çok önemli görevler var. Kurumsal, toplumsal ve kentsel gelişim açısından inşallah hep beraber güzel hizmetler yapmak nasip olur. Yeni meclisimizin Tuzlamız, İstanbul ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Meclis Başkan Vekilleri, Yeni Dönemle İlgili Temennilerini Dile Getirdi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ardından partilerin grup başkan vekilleri yeni dönemle ilgili temennilerini dile getirdi.

CHP Grup Başkan Vekili Düzgün Acar, “Hepimiz çok önemli bir süreçten, maratondan geçtik. Hepimiz birlikte gayret sarf ederek bugün Tuzla halkının teveccühü ile meclis salonunda bulunmaktayız. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Sayın Şadi Yazıcı Belediye Başkanımız olarak seçilmiştir. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi adına muhalefet olarak görevlendirilmiş bulunmaktayız. Vatandaşımızın iradesi hepimizin başı gözü üstünedir, vatandaşın tercihine hepimiz saygı duymak zorundayız” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Tülay Kalav, “Önümüzdeki süreçte Tuzlamız adına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde Tuzlamız için, memleketimiz için ne gerekiyorsa durmadan çalışacağız. Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum, memleketimiz için de hayırlı sonuçlar olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

MHP Grup Başkan Vekili Volkan Beşiroğlu da konuşmasında “31 Mart 2019 tarihinde yapılmış olan yerel idareler seçimlerinin Tuzlamız, İstanbulumuz ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur ittifakı ruhu Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Tuzla Meclisi’nde de devam etmektedir. Bizlerle birlikte seçilen yeni meclis üyesi arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı.

Tuzla Belediye Meclis Üyeleri

AK Parti Grubu

1- Güven YİĞİT

2- İbrahim Nazmi İŞ

3- Türel AĞYOL

4- Ali Cihan SEVİLMİŞ

5- Tülay KALAV

6- İskender KARAKAYA

7- Murat KANT

8- Hakan YILDIZCI

9- Tuncay ŞENOL

10- Barış CİN

11- Nurhan ERDEM

12- Bahrem KURUAĞAÇ

13- Cevdet ALEMİN

14- Seyit Ahmet ŞAHİN

15- Köksal YÜZBAŞIOĞULLARI

16- Hüseyin USTA

17- Bilal ÇALIŞICI

18- Erkan HANCI

19- Ahmet ÇABUK

20- Mahmut KADDER

CHP Grubu

1- Ülkü SAKALAR

2- Düzgün ACAR

3- Akın GÜRKAN

4- Yasemin KAZAN

5- Barış Birtan GÜNDÜZ

6- Kenan ALBAYRAK

7- Halil KÜTÜK

8- Mustafa SEVİM

9- Rıza ÇALASIN

10- Olgun ÇELİK

11- Serkan TAY

12- Hakan TUNÇTÜRK

13- Fuat SEVİM

14- Celal CANDERE

15- Selçuk TAŞCI

MHP Grubu

1- Volkan BEŞİROĞLU

2- Ferhat ALTUNKAYNAK

Tuzla Belediye Meclisi Görev Dağılımı

Tuzla Belediye Meclisi’nin yeni döneminde meclis komisyonları ve encümen üyelikleri seçimleri gizli oyla seçildi. Seçimler sonucu yeni görev dağılımı şu şekilde oluştu.

Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili

Murat KANT

Türel AĞYOL

Meclis Divan Katipliği

Barış CİN

Erkan HANCI

Nurhan ERDEM (YEDEK)

Seyit Ahmet ŞAHİN (YEDEK)

Encümen Üyeleri

İbrahim Nazmi İŞ

Köksal YÜZBAŞIOĞULLARI

Hüseyin USTA

İmar Komisyonu

İskender KARAKAYA                   

Bahrem KURUAĞAÇ                   

Hakan YILDIZCI                          

Bariş Birtan GÜNDÜZ

Kenan ALBAYRAK                  

H. Tarifeler ve İsimlendirme Komisyonu

Güven YİĞİT                            

Bilal ÇALIŞICI                             

Seyit Ahmet ŞAHİN                     

Ülkü SAKALAR                             

Akın GÜRKAN                             

Bütçe ve Kesin Hesap Tetkik Komisyonu

Ahmet ÇABUK                              

Cevdet ACEMİN                           

Ali Cihan SEVİLMİŞ                       

Rıza ÇALASIN                              

Yasemin KAZAN                           

Çevre, Sağlık ve Ulaşım Komisyonu

Tuncay ŞENOL                             

Mahmut KADDER                       

Erkan HANCI                                

Celal CANDERE                             

Fuat SEVİM                             

Kadın ve Aile Komisyonu

Nurhan ERDEM                             

Hakan YILDIZCI                           

Ferhat ALTUNKAYNAK              

Halil KÜTÜK                                 

Selçuk TAŞÇI