Baran Küçük ve Kuzeni Tuncel Özçelik Maltepe’de Minima inşaat Ltd.Şti ve Via iç ve Dış Ticaret İnşaat Yatırım A.Ş adı altında 2 adet şirket kurdu.

Minima İnşaat Ltd.Şti’nin Ticaret Odası kayıtlarına göre kuruluşu ve tescili 01.11.2017, Via İç ve Dış Ticaret İnşaat Yatırım Anonim şirketinin kuruluşu ise 23.11.2018

Minima İnşaat Ltd.Şti’nin ve Via İç ve Dış Ticaret inşaat Yatırım AŞ’nin kurucuları Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ında hemşerisi olan 2 kuzen Baran Küçük ve Tuncel Özçelik olarak görülüyor.

2 TUNCELİ’Lİ KUZENLER BİRLİKTE 2 AYRI ŞİRKET KURDU.

Bu iki Kuzenden Baran Küçük, 11.08.2020 tarihinde Via İç ve Dış Ticaret İnşaat Yatırım AŞ. Adlı şirketten ayrıldı. Aynı şekilde Minima İnşaat Ltd.Şti.deki hisse paylarını Kuzeni Tuncel Özçelik’e devrederek buradan da ayrıldı.

BARAN KÜÇÜK ŞİRKETLERDEN NEDEN AYRILDI.

Şirket ortaklarından Baran Küçük, bahsedilen her iki şirketten ayrıldıktan sonra Maltepe Belediyesinin şirketi olan MALTEPE MATAŞ İNŞAAT TURİZM EĞİTİM SAĞLIK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ’ne 1.derecede imza yetkisine sahip Genel Müdür olarak atandı. Mataş’ın yönetim kurulunda Yönetim Kurulu Başkanı olarak Maltepe Belediye Başkanlığı, Başkan Vekili olarak Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner, Yönetim Kurulu üyesi olarak ta Özdemir Güçtekin görülmektedir.

Baran Küçük’ün Mataş’a Genel Müdür atanmasının akabinde Diğer Kuzen Tuncel Özçelik MATAŞ’a birçok Mal Sattı. Sadece MATAŞ’a değil aynı zamanda Maltepe Belediye Başkanlığının birçok doğrudan teminlerini bile Tuncel Özçelik verdi.

MALTEPE BELEDİYE BAŞKANLIĞININ DOĞRUDAN TEMİNLERİ BİLE KUZEN VERMİŞ

Kuzen Tuncel Özçelik’in Sahibi olduğu Via İç ve Dış Ticaret İnşaat Yatırım Anonim şirketi, Maltepe Belediye Başkanlığında 23.09.2020 tarihinde Doğrudan Temin Yöntemi ile 110 Bin 400 liralık mal verdi. Verilen malların içeriğinde Çöp Konteyner tekerleğinden Saç galvaniz’e kadar her şey bulunuyor.

Yine Aynı şirket 23.12.2020 tarihinde Maltepe Belediye Başkanlığına Doğrudan Temin yöntemi ile 94 Bin 105 liraya mal verdi. Mal içeriğinde Şapka seti ile şekerleme bulunuyor.

04.11.2020 tarihinde Yine Kuzen Tuncel Özçelik’in firması 91 bin 589 liraya bu seferde çim çit işi yapıyor.

Maltepe Belediye Başkanlığı ufak bir elektrik bakım onarım yaptırmak istiyor. Yine kim var tahmin edin. Tabi ki yine Kuzen Tuncel Özçelik, çok fazla rakam değil ama 24.12.2020 tarihinde doğrudan temin ile Bin 900 liralık elektrik bakım onarımı yapıyor.