İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından, madde kullanımı ve bağımlılıklarla ilgili doğru zannedilen yanlışlara dikkat çekmek, gençleri, ebeveynleri, eğitimcileri ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla başlatılan Narkotik Eğitim Tırı Projesi ile birçok il ve ilçede olduğu gibi Maltepe’de de gençlere ve öğrencilere çok önemli bilgiler verildi.

Narkotik eğitim tırında eğitim programları, yaşanmış öykülerden derlenen belgesel drama eğitim filmleri, web ve sosyal ağlar üzerinden kurgulanan kampanya ve organizasyonlar #gerçekleriöğrenin konsepti ile paket bir programa dönüştürülmüş ve ilçeler ve iller ziyaret edilerek öncelikle öğrencilerin hizmetine sunuldu. Narkotik Eğitim Tırı içerisinde oluşturulan eğitim modülleri ile madde bağımlılığı konusu, farklı boyutları ile işlenerek, gençler ve aileler üzerinde daha etkili ve kalıcı etkiler bırakılması hedeflenmektedir.

Maltepe Meydanındaki İstanbul Narkotik Eğitim Tırının vatandaşlar tarafından fazla ilgi görüyor. Bugünde Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Maltepe Emniyet Müdürü Selçuk Aldemir ve Maltepe’nin yöneticileri İstanbul Narkotik eğitim tırını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.